Pfizer

1849.gadā Ņujorkā no Ludvigsburgas, pilsētas Virtenbergas karalistē, ieradās divi draugi – radinieki Čārlzs Faizers un Čārlzs Erharts. Faizers bija strādājis par aptieķnieka mācekli, bet Erharts – mācījies par konditoru. Draugi nodibināja firmu Čārlzs Faizers un Ko un visai drīz sāka nodarboties ar augstas kvalitātes ķīmisku preparātu ražošanu. Tā notika mazā laboratorijā, kas šobrīd atrodas vienā no PFIZER 30 ēkām Ņujorkas rajonā, Bruklinā, kur sākās PFIZER darbības vēsture.

1941.gadā PFIZER atsaucas ASV valdības aicinājumam izvērst rūpniecisku penicilīna ražošanu: šis brīnumpreparāts ir izglābis daudzu ievainotu karavīru dzīvības. Šis ir uzskatāms par antibiotiku rūpnieciskas ražošanas sākumu.

Pēc veiksmīgas apvienošanās ar Warner Lambert (2000) un Pharmacia (2003), PFIZER kļūst par visstraujāk augošo farmācijas kompāniju pasaulē un turpina īstenot savu misiju – būt par visaugstāk vērtēto kompāniju industrijā gan pacientu, kolēģu, investoru un  biznesa partneru starpā, gan sabiedrībā kopumā.

PFIZER apvieno zinātni un globālos resursus, lai pagarinātu dzīvi, uzlabotu veselību un labklājību katrā dzīves posmā. Veselības aprūpes produktu izveides un ražošanas procesā, mērķis ir nodrošināt  kvalitātes, drošības un ieguvumu vērtības standartus. PFIZER tiecas nodrošināt drošu un efektīvu zāļu pieejamību un ar to saistīto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams.

PFIZER piedāvā produktu klāstu plaša spektra terapeitiskajās jomās un zāles dažādu slimību ārstēšanai un profilaksei; kā arī PFIZER ir izstrādājis jauno produktu ieviešanas plānu, kuri, iespējams, varētu palīdzēt dažu šobrīd aizvien aktuālāku slimību gadījumos, kā, piemēram, Alcheimera slimība un vēzis.

Uzņemoties atbildību, kā viens no pasaules vadošajiem inovatīvajiem biofarmācijas uzņēmumiem, PFIZER sadarbojas ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, valdībām un vietējām sabiedriskajām organizācijām, lai visā pasaulē veicinātu un palielinātu uzticamas veselības aprūpes pieejamību. Jau vairāk nekā 150 gadus, uzņēmums PFIZER strādā, lai mainītu mūsu dzīvi uz labāku.

PFIZER pārstāvniecība Latvijā tika atklāta 1997.gada 15.maijā. No 2004.gada augusta kompānijai ir jauns juridiskais statuss – PFIZER Luxembourg SARL filiāle Latvijā.

PFIZER produktu portfelis
Latvijā PFIZER piedāvā 100 zāļu nosaukumus. PFIZER veiksmīgi darbojas tādās terapijas nozarēs kā onkoloģija (Sutent, Inlyta, Xalkori, Bosulif, Ibrance), reimatoloģija (Enbrel), kardioloģija (Eliquis, Sortis/Lipitor, Norvasc, Accuzide, Accupro, Fragmine), oftalmoloģija (Xalatan, Xalacom), uroloģija (Viagra, Cardura/Cardura XL), neiropsihiatrija (Xanax/Xanax XR,  Lyrica, Neurontin, Sermion), pretsāpju un pretiekaisuma medikamenti (Celebrex, Solu Medrol, Medrol), antibiotikas (Zyvox, Tygacil, Dalacin), pretsēnīšu līdzekļi (Vfend, Ecalta Diflucan), endokrinoloģija (Somavert, Genotropin, Glucotrol/Glucotrol XL), vakcīnas (TicoVac, Prevenar).

image

PFIZER Luxembourg SARL filiāle Latvijā
Matrožu iela 15A, Rīga, LV – 1048
Tālrunis: 67035775
Fakss: 67314927
www.pfizer.lv
www.pfizer.com