Merck

Merck ir inovatīvs uzņēmums, kas veselības aprūpes, dabaszinātņu un novatorisku materiālu jomās sniedz pasaulei ekspertu izstrādātus augstas kvalitātes produktus.

Vēsture

Merck uzņēmumu 1668.gadā Darmštatē (Darmstadt), Vācijā, izveidoja Frīdrihs Jākobs Merks (Friedrich Jacob Merck). Merck ir pasaulē vecākais farmācijas un ķīmisko vielu uzņēmums. Šobrīd Merku ģimene 12.paaudzē ir lielākais uzņēmuma īpašnieks.

350 gadu laikā Merck ir kļuvis par patiesi starptautisku uzņēmumu, nodarbinot 40 000 cilvēku 66 pasaules valstīs, un viņus vieno aizrautība ar jaunām idejām, tehnoloģiju sniegtajām iespējām un potenciālu ieviest pasaulē pozitīvas pārmaiņas. Starptautiski uzņēmumu pazīst kā Merck. ASV un Kanādā tas veselības aprūpē darbojas kā EMD Serono.

Merck produktu portfelis satur mazo molekulu un bioloģiskos medikamentus vēža, mutiplās sklerozes, neauglības, augšanas traucējumu, sirds un asinsvadu slimību, diabēta un vairogdziedzera slimību ārstēšanai:

 • Erbitux®: lieto, lai ārstētu resnās zarnas vēzi, un standarta terapijā galvas un kakla vēža ārstēšanai;
 • Rebif®: lieto, lai ārstētu multiplās sklerozes recidīvējošās formas;
 • Gonal-f®: vairāk nekā 2 miljoni mazuļu nākuši pasaulē ar šī neauglības ārstēšanas medikamenta atbalstu;
 • Glucophage®: izvēles terapija 2.tipa diabēta ārstēšanai;
 • Concor®: zāles sirds – asinsvadu slimību ārstēšanai;
 • Euthyrox®: plaši izmantots vairogdziedzera slimību ārstēšanā.

Merck zinātniski-pētnieciskais darbs imūnonkoloģijā ir mērķēts, lai mainītu tradicionālo vēža ārstēšanu. Iztēlojamies jaunus veidus, kādos vēzi varētu ārstēt, un apmācām imūnsistēmu atpazīt vēža šūnas un iznīcināt tās.

Merck atbildība

Merck domā paaudzēs. Merck ģimenes mantojums ir kā pamats, kas sniedz ilgtermiņa skatījumu un stabilitāti. Esam uzņēmums, kas turpina iesākto kursu un var to atļauties. Mēs zinām, ka veiksmei ilgtspējīgumu piešķir atbildīga rīcība. Esam apņēmušies radīt pārmaiņas visās veselības jomās, apkārtējā vidē un kultūrā.

Mēs aktīvi vēlamies panākt pārmaiņas. Kopš 2007.gada sadarbojamies ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), lai palīdzētu izskaust novārtā atstātu tropisko slimību – šistosomatozi, slimību, kas skar gandrīz 250 miljonus cilvēku un ik gadu atņem 200 000 dzīvību. Mēs apkarojam šo slimību, ražojot un ziedojot Praziquantel® tabletes.

Izstrādājot produktus, ņemam vērā savu ietekmi uz vidi. Mūsu dabas zinātņu uzņēmējdarbības mērķis ir samazināt gan paša uzņēmuma, gan tā klientu iespējamo ietekmi uz vidi, mazinot izejvielu, enerģijas un ūdens patēriņu, kā arī izmešus un atkritumus. Mūsu UB-FFS tehnoloģijas šķidrie kristāli sniedz iespēju radīt augsta kontrasta displejus, patērējot mazu enerģijas apjomu.

Ticam, ka kultūra iedvesmo cilvēkus, atver prātu jaunām iespējām un veicina radošumu.

Merck filharmonija ir mūsu muzikālais vēstnieks. Arī izglītība iedvesmo kultūru, tāpēc esam iesaistīti dažādās iniciatīvās visā pasaulē, piemēram, sponsorējam literatūras balvas Vācijā, Itālijā, Indijā un Japānā.

Merck šodien

Panākumu atslēga ir izpētē un produktu pilnveidošanā, jo Merck ik gadu investē vairāk nekā 1,7 miljardu eiro jaunu ārstēšanas veidu atklāšanā un attīstībā. Mūs vieno aizrautība pret jaunām idejām. Vairāk nekā 4000 apņēmības pilni Merck pētnieki atklāj progresīvus risinājumus veselības aprūpes jomā un izstrādā jaunas tehnoloģijas.

Uzņēmuma kredo ir “Living Science, Transforming Lives”, kas apvieno inovatīvo pieeju zinātnei un mērķi uzlabot pacientu dzīves kvalitāti. Merck strādā, balstoties uz stringiem ētikas principiem, tajā skaitā 6 pamatvērtībām, kas ir:

 • caurskatāmība;
 • godīgums;
 • cieņa;
 • atbildība;
 • sasniegumi;
 • drosme.

Katra no šīm vērtībām iemieso konkrētu ideju un, neskatoties uz mainīgiem ārējās vides apstākļiem, nodrošina uzņēmuma ilgtspējību un konkurētspēju.

image

SIA “Merck Serono” Latvijā:

Reģistrācijas numurs: 40103236455

Speciālā atļauja zāļu importēšanai: Nr.R-43/2

Zāļu lieltirgotavas licence: Nr.L-53/2

Duntes iela 23A, Rīga, LV-1005

Tālrunis: +371 67152500

Fakss: + 371 67152501

[email protected]

www.merckserono.com