Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija uz sākumlapunosūtīt e-pastulapas karte enru
 
SIFFA > Aktualitātes > Asociācija: Savlaicīgi pieejami medikamenti – efektīvs instruments invaliditātes izdevumu mazināšanai, 01.08.2016. Drukāt
Asociācija: Savlaicīgi pieejami medikamenti – efektīvs instruments invaliditātes izdevumu mazināšanai, 01.08.2016.

Spēcīga primārā veselības aprūpe un savlaicīgi pieejami atbilstoši medikamenti ir efektīvi instrumenti, lai novērstu ar invaliditāti un darba nespēju saistīto budžeta izdevumu pieaugumu, uzskata Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA).

“Asociācija strādā pie visaptverošu datu iegūšanas par invalīdu skaita straujā pieauguma galvenajiem iemesliem un pirmie rezultāti ļauj apgalvot, ka savlaicīga slimību diagnosticēšana, ārstēšana un efektīvu medikamentu, tajā skaitā inovatīvo zāļu, pieejamība ir drošs ceļš kā novērst pieaugošos Labklājības ministrijas izdevumus invaliditātes un darba nespējas pabalstu apmaksai,” norāda SIFFA valdes priekšsēdētāja Anda Blumberga.

SIFFA Veselības ministrijā iesniegusi pētījumu par valsts budžeta līdzekļu efektīvāku investēšanu kompensējamo medikamentu apmaksā. Pētījuma pirmās kārtas rezultāti rāda, ka, nodrošinot medikamentu labāku pieejamību, pozitīva ietekme uz invaliditātes samazināšanos un darba spēju atgūšanu iespējama visās nozīmīgākajās slimību grupās, kurās ir liels pirmreizējo invalīdu skaits, tās ir asinsrites slimības, ļaundabīgie audzēji, nervu sistēmas slimības, daļēji arī muskuļu, skeleta un saistaudu slimības. Plašāka informācija par pētījuma pirmo kārtu: http://siffa.lv/resource/show/6011.

“Sadarbībā ar Labklājības un Veselības ministrijas speciālistiem, Rīgas Stradiņa universitātes veselības ekonomikas ekspertiem esam gatavi veikt plašāku izpēti un iegūt detalizētākus datus, kas raksturotu savlaicīgi neveiktas un nepietiekamas veselības aprūpes ietekmi uz budžeta izdevumu pieaugumu, kā arī ļautu modelēt šo izdevumu samazināšanos tuvāko gadu perspektīvā, ja tiktu nodrošināta medikamentu labāka pieejamība,” skaidro A.Blumberga.

SIFFA atzinīgi vērtē Labklājības ministrijas centienus analizēt invaliditātes apjomu kāpuma iemeslus, tādēļ ir gatava aktivizēt sadarbību un sniegt savu atbalstu pieauguma ierobežošanas un mazināšanas risinājumu izstrādē.

Par SIFFA:
Rūpējoties par inovatīvu zāļu pieejamību, SIFFA Latvijā darbojas jau 20 gadus un apvieno 19 biedrus – pasaulē vadošās farmaceitiskās kompānijas, kas ražo zāles, kā arī izstrādā un pēta medikamentus. SIFFA ir atklāta, brīvprātīga sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir uzlabot veselības aprūpes kvalitāti un atbilstošu zāļu pieejamību, paaugstināt sabiedrības izglītību un zināšanas par kvalitatīvu veselības aprūpi, kā arī sekmēt farmaceitisko kompāniju darbību Latvijā.


Papildu informācijai:

Agnese Korbe
SIFFA izpilddirektore
siffa@siffa.lv
29110062
www.siffa.lv