Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija uz sākumlapunosūtīt e-pastulapas karte enru
 
SIFFA > Aktualitātes > Valsts plāno grozījumus, kas palielinās pacientu izdevumus par kompensējamiem medikamentiem Drukāt
Valsts plāno grozījumus, kas palielinās pacientu izdevumus par kompensējamiem medikamentiem
2012.gada 27.aprīlis. Valdis Freidenfelds, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas izpilddirektors.

Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija vērš sabiedrības uzmanību uz valdības plānoto iniciatīvu ar š.g. 1.jūliju ieviest izmaiņas valsts kompensējamo medikamentu kārtībā. Plānoto grozījumu rezultātā vairāk nekā 130 tūkstošiem pacientu būtiski palielināsies līdzmaksājums par kompensējamām zālēm.

Veselības ministrija plāno ar 01.07.2012 atcelt Ministru kabineta noteikumu normu, kas pieļauj atsevišķām medikamentu grupām kompensējamā zāļu sarakstā uz laiku samazināt kompensācijas bāzes cenu, tādējādi samazinot arī pacientu līdzmaksājumu. Šāda norma tika ieviesta pagājušajā gadā kā kompensējošs pasākums valsts nepietiekamā finansējuma ietvaros pacientu līdzmaksājuma samazināšanai jeb lai zāles būtu pieejamākas iespējami lielākam pacientu skaitam.

„Kārtējās pēkšņās izmaiņas kompensējamo medikamentu kārtībā draud ar negaidītiem papildus izdevumiem virknei smagu pacientu. Neskaitāmus pārpratumus jau radījušas nulle spēkā stājušajās izmaiņas zāļu kompensēšanas sarakstā, kas paredz obligātu lētākā medikamenta izrakstīšanas prasību pirmreizējiem pacientiem. Tāpēc mums nav saprotams, kāds ir valdības pamatojums tieši pašreizējā situācijā atteikties no iepriekš izvirzītā uzstādījuma par zemākas cenas zāļu pieejamību pacientiem”, uzsver Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Leja.