Rūpējoties par jaunākās paaudzes efektīvu zāļu pieejamību, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) Latvijā darbojas jau vairāk nekā 20 gadus un apvieno 19 biedrus – pasaulē vadošos zāļu ražotājus, kas arī izstrādā un pēta medikamentus. SIFFA ir atklāta un brīvprātīga sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir uzlabot veselības aprūpes kvalitāti un pacientu pieejamību inovatīvām zālēm, paaugstināt ārstu, farmaceitu un sabiedrības izglītību un zināšanas par kvalitatīvu veselības aprūpi, kā arī sekmēt zāļu ražotāju darbību Latvijā un sadarbojoties ar valsts institūcijām, veicināt un atbalstīt farmaceitisko preču organizēta tirgus attīstību.

Asociācijas darbības pamatvirzieni:

  • veicināt asociācijas biedru sadarbību;
  • pārstāvēt biedrus attiecībās ar valsts institūcijām, uzņēmējsabiedrībām; 
  • informēt par aktualitātēm un jaunumiem zāļu tirgū; 
  • atbalstīt starptautiskām prasībām atbilstošas zāļu tirgus vides attīstību Latvijā;
  • rūpēties par savu biedru interešu atbilstošāko pārstāvniecību un aizstāvību.


SIFFA ir dibināta 1996.gada janvārī, apvienojoties tobrīd piecām ārvalstu farmaceitisko firmu pārstāvniecībām, kuras darbojās Latvijā (Glaxo Wellcome, Merck Sharp & Dohme, Boehringer Ingelheim, Schering un Eli Lilly). Pašlaik SIFFA ir 19 biedri, kas pārstāv zāļu ražotājus: AbbVie, AstraZeneca, Bayer Schering Pharma AG, Berlin–Chemie/Menarini, Boehringer Ingelheim, Eli Lilly, Gedeon Richter, GlaxoSmithKline, Ipsen, Johnson & Johnson, Merck Serono, Merck Sharp & Dohme, Novartis, Novo Nordisk, Pfizer, Sanofi, Santen, Servier International, Takeda.

SIFFA biedri ir pasaulē lielākie farmaceitiskās produkcijas ražotāji, kas pēc apgrozījuma un tirgus kapitalizācijas ir starp pasaules vadošajām kompānijām. Asociācijas biedri veic gan medikamentu ražošanu, gan jaunu medikamentu izstrādi un izpēti. Asociācijas biedru ieguldījums Latvijas veselības aprūpes sistēmā pēdējo trīs gadu laikā pārsniedzis 21 miljonu eiro. Tas aptver gan tiešās investīcijas un dāvinājumus, gan ieguldījumus izglītībā, pētniecībā un attīstībā.